یک قدم جلوتر

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یده

یک قدم جلوتر

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یده

یک قدم جلوتر

یکى از شما دوستان گفتید که نسل کنونى کشور و ملت ما، از نسل اولِ انقلاب کمتر نیستند، این حرف من است؛ بنده هم همین عقیده را دارم و بارها هم گفته‌ام و به این معتقدم. شما جوانهاى نسل امروز، در بخشهاى مختلف نشان دادید که یک قدم جلوتر رفته‌اید؛ یعنى نسل جوان ما یک قدم به جلو حرکت کرده است؛ منتها کوره‌ى جنگ تحمیلى و دفاع مقدس و آن حال و هواى عجیب، یک تأثیرات طبیعى‌اى دارد. اگر آن وضعیت، امروز هم پیش میآمد، آن وقت معلوم میشد که جوانهاى ما چقدر در زمینه‌هاى معنوى پیش رفته‌اند. و ما امروز داریم این را مشاهده میکنیم؛ هم در دانشگاهها و هم در بیرون دانشگاه‌ها. بنابراین علم را باید با دین و اخلاق توأم کرد.
امام خامنه ای

کلمات کلیدی

ssd

۹ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۰
آذر
خداوند متعال در قرآن میفرماید:[ اگر تقوای الهی پیشه کنید برای شما فرقان قرار می دهیم] فرقان نوری است که اگر در قلب کسی قرار گرفت،او انسانی بصیر خواهد شد. بصیرت همان نوری است که میان حق و باطل به خوبی فرق خواهد گذاشت و تشخیص خواهد داد.
  • مصطفی شمس
۳۰
آذر
خدایا
چنان کن سرانجام کار،
تو خشنود باشی و،
ما،
رستگار.
  • مصطفی شمس
۲۹
آذر
ریاست به دست کسانی خطاست/ که از دستشان دست ها بر خداست.
\سعدی/
  • مصطفی شمس
۲۸
آذر
چیزی که میتواند هر تقدیری را به قضا تبدیل کند،اراده ی شماست.تقدیر، ترسیم شده است; اما این تقدیر درباره ی شما حتمیت ندارد;این شما هستید که با اراده و همت و اقدام خود به آن تقدیر حتمیت می دهید.
نتایج و تبعات این اقدام را هم باید قبول و تحمل کنید. اگر سر2راهی برسیم،یک راه مارا به منزلگه مقصود میرساند;یک راه هم ما را به باتلاق یا به یک نقطهء خطرناک می رساند;این 2تقدیر در مقابل شما است.شما باید از بین این 2تقدیر، یکی را انتخاب کنید.
  • مصطفی شمس
۲۶
آذر
هیچ قدرت و غلبه ای در مکتب امام که از تغلب و از اعمال زور حاصل شده باشد،مورد قبول نیست. در نظام اسلامی قهر و غلبه معنا ندارد;قدرت معنا دارد،اقتدار معنا دارد...آن قدرتی که از انتخاب مردم به وجود آمد،محترم است;در مقابل آن، کسی نبایستی سینه سپر بکند،در مقابل او کسی نباید قهر و غلبه ای به کار ببرد که اگر یک چنین کاری کرد ،اسم کار او فتنه است.
  • مصطفی شمس
۲۵
آذر
اسلام خدایش عادل است، پیغمبرش هم عادل اس توضیح بدهید متشکرمت و معصوم، امامش هم عادل و معصوم است،قاضی اش هم معتبر است که عادل باشد،فقیهش هم معتبر است که عادل باشد،شاهد طلاقش هم معتبر است که عادل باشد،امام جماعتش هم معتبر است که عادل باشد، امام جمعه اش هم باید عادل باشد،از ذات مقدس کبریا گرفته تا آن آخر. زمامدار باید عادل باشد،ولاتشان هم باید عادل باشد،این ولاتی که در اسلام می فرستند، والیهایی که می فرستادند به این طرف و آن طرف، اگر امام جماعتشان هم باشد،باید
  • مصطفی شمس
۲۳
آذر
نه تو می مانی و نه اندوه
و نه هیچ یک از مردم این آبادی،
به حباب نگران لب یک رود قسم،
وبه کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،
غصه هم میگذرد،
آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند،
لحظه ها عریانند،
به تن لحظه ی خود جامه ی اندوه مپوشان هرگز...!
|>سهراب سپهری
  • مصطفی شمس
۲۲
آذر
>امام حسین با عده ی کم همه چیزش را فدای اسلام کرد،مقابل یک امپراطوری بزرگ ایستاد و(نه)گفت.
>ما که از سید الشهدا بالاتر نیستیم،آن وظیفه اش را عمل کرد و کشته هم شد.
>عاشورا را زنده نگه دارید که با نگه داشتن عاشورا کشور شما آسیب نخواهد دید.
|:| امام خمینی |:|
  • مصطفی شمس
۲۱
آذر
امام خامنه ای در اقدامی کم سابقه در حاشیه ی نامه ی درخواست معاون اول رئیس جمهور برای صدور یک پیام برای همایش دهان پرکنفقط چند جمله ی عتاب آلود نوشتند:نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین میکنم،لکن این سمینار بناست چه معجزه ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان 3قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب که از لحاظ همدلی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد،چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی گیرد که نتیجه را همه به طور ملموس مشاهده کنند؟توقع من از آقایان این است که چه با سمینار و چه بدون آن،تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه ای بگیرند و اجرا کنند.
  • مصطفی شمس