یک قدم جلوتر

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یده

یک قدم جلوتر

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یده

یک قدم جلوتر

یکى از شما دوستان گفتید که نسل کنونى کشور و ملت ما، از نسل اولِ انقلاب کمتر نیستند، این حرف من است؛ بنده هم همین عقیده را دارم و بارها هم گفته‌ام و به این معتقدم. شما جوانهاى نسل امروز، در بخشهاى مختلف نشان دادید که یک قدم جلوتر رفته‌اید؛ یعنى نسل جوان ما یک قدم به جلو حرکت کرده است؛ منتها کوره‌ى جنگ تحمیلى و دفاع مقدس و آن حال و هواى عجیب، یک تأثیرات طبیعى‌اى دارد. اگر آن وضعیت، امروز هم پیش میآمد، آن وقت معلوم میشد که جوانهاى ما چقدر در زمینه‌هاى معنوى پیش رفته‌اند. و ما امروز داریم این را مشاهده میکنیم؛ هم در دانشگاهها و هم در بیرون دانشگاه‌ها. بنابراین علم را باید با دین و اخلاق توأم کرد.
امام خامنه ای

کلمات کلیدی

ssd

۹ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۱
فروردين
روزی راحت می نشینیم که پرچم شهدا در بالای کاخ سفید به اهتزاز در آید.(دکتر محمود احمدی نژاد)
  • مصطفی شمس
۳۱
فروردين
... به ما پاسخ رد دادند.نهایتا بعد از خاکسپاری شهدا مطلع شدیم که کشتی تفریحی آقای روحانی که در روز شهادت امام صادق،به همراه خانم ابتکار،در آبهای مرجانی کیش مشغول گشت و گذار بوده است،باصخره ها برخورد کرده و تفریح هم به کامشان تلخ شده است.(منبع:نشریه عبرت های عاشورا،شماره:۲۵۰)
  • مصطفی شمس
۳۱
فروردين
حجت الاسلام کمیل باقر زاده درسایت خود نوشت:چند سال قبل،به دعوت مردم جزیره ی کیش قرار بودچند شهید گمنام را در این جزیره خاکسپاری کنیم.چون ایام نوروزومصادف با شهادت امام صادق(ع)بودواطلاع یافتیم که آقای حسن روحانی-دبیرشورای عالی امنیت ملی وقت-هم برای تفریح در کیش به سر میبرد،از فرصت استفاده کرده واز ایشان برای اقامه ی نماز وسخنرانی برای تشییع کنندگان شهدای گمنام دعوت کردیم که...
  • مصطفی شمس
۲۶
فروردين

بسم الله الرحمن ارحیم

دوست دارم،دلم می خواهد،عشقم می کشد و...

این ها جملات کوتاهی هستند که در رفت وآمد هایمان در بین مردم و در خلوت هایمان با خودمان ، از مردم و از خودمان می شنویم ومی گوییم.

شاید مانند من وقتی با جمله ی(همه ی گناهان به خاطر خود پرستی ومنیت انسان است)روبه رو می شویدبه سادگی و بدون هیچ توجهی از کنارش گذشته باشید وآن را ناچیز بپندارید.

اما به نظر می آید دلیل این بی توجهی می تواند این باشد که ما به این جمله به صورت کلان نگاه نکرده ایم.

اگر جمله را با رابطه ی کلانی هم چون بنده وخدایش در نظر بگیریم،صفحه به کلی بر می گردد.

آن جایی که خودمان را جای خدا گذاشتیم.

شاید بگویید انسان خلیفه الله است.آری من هم خلیفه اللهی انسان را منکر نمی شوم.انسان می تواند به جایی برسد که همه ی اسماءخدا را در وجود خود قائم کند.

اگر خدا رزاق است,انسان هم می تواند مانند خدا رزاق بشود،اگر خدا خالق است،انسان هم می تواند خالق باشد وحتی به جایی برسد که حیات بعضی موجودات هم از وجود و حیات او باشد،اگر خدا جاودان است،انسان هم می تواند جاوید باشد،وهمین طور اسماء دیگر خدا من جمله،جمیل بودن,سلام بودن،حی بودن،عظیم بودن،عالم بودن و...

اما تنها فرق بین انسان وخدا مخلوق بودن اوست،این همان چیزی است که بعضی فراموش کردند.

همه ی ائمه نمونه ی بارز اسماءخدا هستند،ولی آن ها هم مخلوق هستند.پس انسان می تواند شبیه خدا شود نه خود خدا.

حال به جمله بپردازیم.به راستی چرا منیت زمینه ساز اشتباهات است.

اگر به جملاتی که در سطر های اول این بندها آمد دقت کنید می بینید که همه ی گناهان  با این جملات شروع می شوند واگر بیشتر دقت کنید،منیت و واژه ی «من» را در ظاهر وباطن آن ها خواهید دید.

یعنی گناه همان جایی است که در مقابل خواسته ی خدا که از ما داردمی گوییم،دلم می خواهد.گناه هرچه باشد با دلم می خواهد شروع می شود.

اگر بخواهیم مثالی برای این گفته ها بگوییم،باید به احزاب سیاسی کشورمان اشاره کنیم.

قدرت طلبی ،مال پرستی و در یک کلام دنیا، هم چون قبله ای برای احزاب سیاسی کشور،باعث بسته شدن چشم وگوش آن ها شده است.

ببینید کاربه جایی می رسد که در طول 30 سال انقلاب،انقلاب ونظام را وسیله ی دست ,برای رسیدن به اهداف پست خودخواهانه ی خود کرده اند.

منیت انسان را به کجا می کشاند که بعد از 30 سال،75 میلیون جمعیت ایران ودر اصل کل جمعیت جهان باید تاوان قدرت طلبی ودنیا پرستی احزاب سیاسی را بدهند.

چنان چه این منیت نبود,مراحل 5 گانه ی انقلاب طی شده بود وما در مرحله دوم آن نمی ماندیم وآخر دست در جوار پاک امام عصر(عج)به سر می بردیم.

(مراحل 5گانه ی انقلاب در زمان های آتی تبیین خواهد شد انشاءالله)

والسلام

  • مصطفی شمس
۱۷
فروردين

بسم رب شهدا والصدیقین

در این جا چند جمله ای از رئیس جمهور را در دیدار جمعی از مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری به تاریخ 16/1/93را با یکدیگر مرور وتحلیل می کنیم:

1-(بنده در طول  هفت ماه گذشته از تلاش مسئولین دولتی  در سراسر کشور راضی بوده واز آنان تشکر می کنم.)

در این جمله ایشان از تلاش مسئولین دولت خود می گویند وآن را رضایت مند می پندارند.این که ایشان این گونه می پندارند اصلا مهم نیست،یا به زبانی بهتر بگویم،این جمله ی رئیس جمهور تنها می خواهد یک بار روانی را ایجاد کند.

چه طور می توانند این سخن را بگویند در حالی که مسئولین و وزرای رئیس جمهور در ایام نوروز،کشور را با آن همه  مصائب ومشکلات رها کرده و هر وزیری به سمت و سویی از کشور،از شمال گرفته تا اصفهان،کیش و...سفر کرده اند.

یک مسئول و وزیر دولت چگونه می تواند راحت به سیر وسفر خود بپردازد در صورتی که در گوشه ای از کشورش انسان هایی زندگی می کنند که در طویله ها ودر کنار حیواناتشان شب را به صبح می رسانند؟!!!!!(روستایی در زاهدان)

یک مسئول دولتی چگونه می تواند راحت در خودرو خود بنشیند وبه شمال سفر کند در صورتی که در جایی از کشورش،مردم هنوز نمی دانند در ایران انقلاب شده ودیگر شاهی در میان نیست؟!!!!

یک وزیر دولتی چگونه می تواند شب را راحت بخوابد،در صورتی که در جایی از کشورش هنوز نمی دانند خدا ،پیغمبر و امام حسینی هست؟!!!!

آیا از چنین مسئولینی باید تشکر کرد؟از چه تشکر می کنند؟

ای کاش در نظر رئیس جمهور ،مهم تر نظر مردم بودکه چه مقدار از مسئولین خود راضی وخشنود هستند،نه آن که رضایت بی اساس خود را از وزرای خویش اعلام کنند.

2-(در حوزه ی سیاست خارجی ملت ایران دستاورد بزرگی به دست آورد و امروز کسانی که در این حوزه قدم های استوار ،همراه با تدبیر  بر می دارند ، پشتوانه شان حمایت مردم وهدایت رهبری است.)

این جا چند سوال مطرح خواهد شد:

آیا مردم و رهبری بودند که می خواستند درب های هسته ای شان را پلمپ کنید؟!!

آیا این مردم ورهبری بودند که میخواستند تنها پولی را که بنا به نظر اقتصاددانان تنها برای 6 روز مملکت فایده دارد،آن هم به صورت نقدی از غربیان بگیرید؟!!!که البته در همان هم غرب به عهد خود وفا نکرد،مثل همیشه.

آیا این رهبری نبودند که گفتند(من به مذاکره خوشبین نیستم واگر می خواهید مذاکره کنید تنها در چهار چوب انرژی هسته ای باشد)؟!!!

حالا آنکه مذاکره کردید هیچ،آیا واقعا در چهار چوب انرژی هسته ای مذاکره کردید یا در باب پول بلوکه شده وتحریم و...،که بقیه را فقط خودتان محرم آنید وبقیه ی مردم نامحرم هستند.

آیا در حوزه ی سیاست خارجی تهمتی بود که به ایران وایرانی نزده باشند؟!!!ودر مقابل این همه تهمت شما چه کردید؟ نه این بود که فقط می خندیدید؟!!!در حوزه ی سیاست خارجی کدام دستاورد بزرگ را به رخ مردم می کشید.

این چه سیاست خارجی است که در مقابل به رسمیت شناختن اسرائیل ،مسئولین موضع انفعالی می گیرند؟!!!دیگر موضوع اسرائیل که بر همه روشن است، مسئولین دولتی در چه شک دارند؟!!!

همین موضع های انفعالی است که باعث شده است بعضی دهان باز کرده وعقده های درون خود را بیرون بریزند و با جرات به حمایت از اسرائیل بپردازند.

ودر این زمینه حرف ها بسیار است...

3-(در زمینه ی اقتصادی نیز حرکت ومسیر دولت مسیر درستی بوده واین حاصل,تدبیر،خرد،مشورت جمعی  وتلاش تمامی اقتصاد دانان کشور ومسئولین اقتصادی بوده که دولت در این راستا کمک کرده وامروز نیز کمک می کند.)

باز هم به طرح سوال می پردازیم:

آیا سبد کالامسیری در جهت تدبیر وعقل بوده است؟!!!

آیا نهایت تلاش این اقتصاددانان می شود سبد کالا و خروج تدریجی یارانه ها از دست مردم است؟!!!

یارانه ای که کاملا پشتوانه ی کارشناسی وعلمی دارد وفقط کافی است آن را درست اجرا کنند تا اقتصاد ایران نجات یابد.

می گویید سبد کالا تماما طبق تدبیر بوده است.کدام تدبیر می گوید در یک کارخانه کار فرما شامل سبد کالا بشود وکارگر ها نشوند؟!!!کدام تدبیر صف ها ی طولانی مردم در زیر باران وبرف را برای گرفتن سبد کالا توجیه کرد؟!!!

ای کاش قضیه در همین جا به پایان می رسید، اما جواب دشمنان ما را کدام یک از اقتصاددانان شما می خواهند بدهند؟!!

همان دشمنی که آمد واز همین فرصت استفاده کرد ومردم عزیز ما را مشتی گدا به دنیا معرفی کرد،آن هم در روز هایی که نزدیک به جشن پیروزی انقلاب اسلامی است.

باز هم به غیرت مردم که همه ی این ها را نادیده گرفتند و22 بهمنی پرشکوه آفریدند.

4-(امروز عده ای به اسم انتقاد به دنبال تخریبند.)

شما را مراجعه می دهم به سخنرانی که رئیس جمهور با مردم داشتند،همان برنامه ی تلوزیونی که سه مجری اش آقای رئیس جمهور را گویی خیلی دست داشتند!!!!!!!!!!!!!!!!!!در آن برنامه شما معنای تخریب را خواهید فهمید.

ودر نهایت5-(باید یکدیگر را نقد سازنده کنیم.)البته امید واریم نقاد محترم انگ بی سوادی واز جای معدود تغذیه شدن را نخورد.

تمام

93/1/17

  • مصطفی شمس
۱۶
فروردين
هدفمند سازی یارانه ها تنها را نجات اقتصاد کشور است.(دکتر پژویان،اقتصاددان)
  • مصطفی شمس
۱۶
فروردين
وظیفه ی معلم هدایت جامعه است به سوی الله.
  • مصطفی شمس
۰۴
فروردين
  • مصطفی شمس
۰۴
فروردين
درجهنم تضادی بین "آن چه می خواهند" و"آنچه هستند"گریبان جهنمیان را میگیرد.
  • مصطفی شمس