یک قدم جلوتر

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یده

یک قدم جلوتر

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یده

یک قدم جلوتر

یکى از شما دوستان گفتید که نسل کنونى کشور و ملت ما، از نسل اولِ انقلاب کمتر نیستند، این حرف من است؛ بنده هم همین عقیده را دارم و بارها هم گفته‌ام و به این معتقدم. شما جوانهاى نسل امروز، در بخشهاى مختلف نشان دادید که یک قدم جلوتر رفته‌اید؛ یعنى نسل جوان ما یک قدم به جلو حرکت کرده است؛ منتها کوره‌ى جنگ تحمیلى و دفاع مقدس و آن حال و هواى عجیب، یک تأثیرات طبیعى‌اى دارد. اگر آن وضعیت، امروز هم پیش میآمد، آن وقت معلوم میشد که جوانهاى ما چقدر در زمینه‌هاى معنوى پیش رفته‌اند. و ما امروز داریم این را مشاهده میکنیم؛ هم در دانشگاهها و هم در بیرون دانشگاه‌ها. بنابراین علم را باید با دین و اخلاق توأم کرد.
امام خامنه ای

کلمات کلیدی

ssd

گفت

يكشنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۳، ۱۱:۳۷ ب.ظ

بسم رب شهدا والصدیقین

در این جا چند جمله ای از رئیس جمهور را در دیدار جمعی از مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری به تاریخ 16/1/93را با یکدیگر مرور وتحلیل می کنیم:

1-(بنده در طول  هفت ماه گذشته از تلاش مسئولین دولتی  در سراسر کشور راضی بوده واز آنان تشکر می کنم.)

در این جمله ایشان از تلاش مسئولین دولت خود می گویند وآن را رضایت مند می پندارند.این که ایشان این گونه می پندارند اصلا مهم نیست،یا به زبانی بهتر بگویم،این جمله ی رئیس جمهور تنها می خواهد یک بار روانی را ایجاد کند.

چه طور می توانند این سخن را بگویند در حالی که مسئولین و وزرای رئیس جمهور در ایام نوروز،کشور را با آن همه  مصائب ومشکلات رها کرده و هر وزیری به سمت و سویی از کشور،از شمال گرفته تا اصفهان،کیش و...سفر کرده اند.

یک مسئول و وزیر دولت چگونه می تواند راحت به سیر وسفر خود بپردازد در صورتی که در گوشه ای از کشورش انسان هایی زندگی می کنند که در طویله ها ودر کنار حیواناتشان شب را به صبح می رسانند؟!!!!!(روستایی در زاهدان)

یک مسئول دولتی چگونه می تواند راحت در خودرو خود بنشیند وبه شمال سفر کند در صورتی که در جایی از کشورش،مردم هنوز نمی دانند در ایران انقلاب شده ودیگر شاهی در میان نیست؟!!!!

یک وزیر دولتی چگونه می تواند شب را راحت بخوابد،در صورتی که در جایی از کشورش هنوز نمی دانند خدا ،پیغمبر و امام حسینی هست؟!!!!

آیا از چنین مسئولینی باید تشکر کرد؟از چه تشکر می کنند؟

ای کاش در نظر رئیس جمهور ،مهم تر نظر مردم بودکه چه مقدار از مسئولین خود راضی وخشنود هستند،نه آن که رضایت بی اساس خود را از وزرای خویش اعلام کنند.

2-(در حوزه ی سیاست خارجی ملت ایران دستاورد بزرگی به دست آورد و امروز کسانی که در این حوزه قدم های استوار ،همراه با تدبیر  بر می دارند ، پشتوانه شان حمایت مردم وهدایت رهبری است.)

این جا چند سوال مطرح خواهد شد:

آیا مردم و رهبری بودند که می خواستند درب های هسته ای شان را پلمپ کنید؟!!

آیا این مردم ورهبری بودند که میخواستند تنها پولی را که بنا به نظر اقتصاددانان تنها برای 6 روز مملکت فایده دارد،آن هم به صورت نقدی از غربیان بگیرید؟!!!که البته در همان هم غرب به عهد خود وفا نکرد،مثل همیشه.

آیا این رهبری نبودند که گفتند(من به مذاکره خوشبین نیستم واگر می خواهید مذاکره کنید تنها در چهار چوب انرژی هسته ای باشد)؟!!!

حالا آنکه مذاکره کردید هیچ،آیا واقعا در چهار چوب انرژی هسته ای مذاکره کردید یا در باب پول بلوکه شده وتحریم و...،که بقیه را فقط خودتان محرم آنید وبقیه ی مردم نامحرم هستند.

آیا در حوزه ی سیاست خارجی تهمتی بود که به ایران وایرانی نزده باشند؟!!!ودر مقابل این همه تهمت شما چه کردید؟ نه این بود که فقط می خندیدید؟!!!در حوزه ی سیاست خارجی کدام دستاورد بزرگ را به رخ مردم می کشید.

این چه سیاست خارجی است که در مقابل به رسمیت شناختن اسرائیل ،مسئولین موضع انفعالی می گیرند؟!!!دیگر موضوع اسرائیل که بر همه روشن است، مسئولین دولتی در چه شک دارند؟!!!

همین موضع های انفعالی است که باعث شده است بعضی دهان باز کرده وعقده های درون خود را بیرون بریزند و با جرات به حمایت از اسرائیل بپردازند.

ودر این زمینه حرف ها بسیار است...

3-(در زمینه ی اقتصادی نیز حرکت ومسیر دولت مسیر درستی بوده واین حاصل,تدبیر،خرد،مشورت جمعی  وتلاش تمامی اقتصاد دانان کشور ومسئولین اقتصادی بوده که دولت در این راستا کمک کرده وامروز نیز کمک می کند.)

باز هم به طرح سوال می پردازیم:

آیا سبد کالامسیری در جهت تدبیر وعقل بوده است؟!!!

آیا نهایت تلاش این اقتصاددانان می شود سبد کالا و خروج تدریجی یارانه ها از دست مردم است؟!!!

یارانه ای که کاملا پشتوانه ی کارشناسی وعلمی دارد وفقط کافی است آن را درست اجرا کنند تا اقتصاد ایران نجات یابد.

می گویید سبد کالا تماما طبق تدبیر بوده است.کدام تدبیر می گوید در یک کارخانه کار فرما شامل سبد کالا بشود وکارگر ها نشوند؟!!!کدام تدبیر صف ها ی طولانی مردم در زیر باران وبرف را برای گرفتن سبد کالا توجیه کرد؟!!!

ای کاش قضیه در همین جا به پایان می رسید، اما جواب دشمنان ما را کدام یک از اقتصاددانان شما می خواهند بدهند؟!!

همان دشمنی که آمد واز همین فرصت استفاده کرد ومردم عزیز ما را مشتی گدا به دنیا معرفی کرد،آن هم در روز هایی که نزدیک به جشن پیروزی انقلاب اسلامی است.

باز هم به غیرت مردم که همه ی این ها را نادیده گرفتند و22 بهمنی پرشکوه آفریدند.

4-(امروز عده ای به اسم انتقاد به دنبال تخریبند.)

شما را مراجعه می دهم به سخنرانی که رئیس جمهور با مردم داشتند،همان برنامه ی تلوزیونی که سه مجری اش آقای رئیس جمهور را گویی خیلی دست داشتند!!!!!!!!!!!!!!!!!!در آن برنامه شما معنای تخریب را خواهید فهمید.

ودر نهایت5-(باید یکدیگر را نقد سازنده کنیم.)البته امید واریم نقاد محترم انگ بی سوادی واز جای معدود تغذیه شدن را نخورد.

تمام

93/1/17

 • مصطفی شمس

نظرات  (۲)

 • محمد علی ابراهیمی
 • سلام
  لینک بسته ها:
  http://mci.ir/web/guest/gprs-introduces-smart-packets

  لینک نحوه اتصال:
  http://www.mci.ir/web/guest/gprs-faq
 • فدایی داری داداش
 • احسسسسسسسسسسسسسسسسنت به این همه بصیرت.

  ومن الله توفیق.انشاالله..................

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی